Dajú sa Faktúry online zneužiť?

Dajú sa Faktúry online zneužiť?

Robíme všetko preto, aby sa nedali. Treba mať na pamäti, že údaje, ktoré uvádzate o svojej firme sú verejne dostupné, napríklad v Obchodnom registri SR alebo aj priamo na webových stránkach Vašej spoločnosti. Vo Faktúrach online nevypĺňate žiadne citlivé údaje. Vypĺňate iba údaje ako sú adresa, IČO, DIČ, či číslo účtu v banke,... Teda fakturačné údaje, ktoré má väčšina firiem na svojom webe. Tretím stranám žiadne údaje o registrovaných používateľoch neposkytujeme.

Používatelia Faktúr online sú väčšinou živnostníci alebo menšie firmy, ktoré chcú mať elegantný vzhľad svojich faktúr, chcú ich vytvoriť rýchlo a mať ich pokope.
Výsledky hospodárskej činností spoločností sú verejne dostupné a preto nevidíme dôvod, prečo by vytvorené údaje vo Faktúrach online boli pre niekoho zaujímavé. Hodnota informácie, že nejaká spoločnosť vytvorila faktúru alebo objednávku inej spoločnosti je príliš malá.
Berieme na vedomie, že i ten najlepší a najdrahší software môže byť zneužitý a informácie sa môžu dostať tretej strane. Faktúry online sú však natoľko zabezpečené, aby možnosť zneužitia dokumentov eliminovali na úplné minimum.
Pre bezpečný prístup používame certifikovaný šifrovaný HTTPS protokol. Dáta medzi Vašim počítačom a serverom sa prenášajú šifrovane.