Existuje aplikácia (appka) do mobilných telefónov?

Existuje aplikácia (appka) do mobilných telefónov?

Pre používateľov mobilných zariadení s operačnými systémami Android alebo iOS aktuálne neexistuje samostatná aplikácia Faktúry online, ktorú by bolo možné stiahnuť a nainštalovať priamo z obchodu Google Play alebo Apple App Store. Doteraz nebola takáto aplikácia oficiálne vydaná.

Napriek tomu, pre tých, ktorí preferujú používať Faktúry online na svojich mobilných zariadeniach, existuje alternatíva v podobe webového rozhrania, ktoré sa dá uložiť priamo na hlavnú obrazovku zariadenia, podobne ako tradičná aplikácia. Táto možnosť je realizovaná prostredníctvom technológie Progressive Web Apps (PWA), ktorá umožňuje užívateľom „nainštalovať“ webovú stránku ako aplikáciu priamo na ich zariadenia bez nutnosti sťahovania softvéru z aplikácií obchodov. Android, najmä v spojení s prehliadačom Google Chrome, poskytuje najlepšiu podporu pre tento typ aplikácie, ale je dostupná aj pre iOS, kde sa podobné funkcie dajú využiť prostredníctvom prehliadača Safari.

Tento prístup umožňuje používateľom mať rýchly prístup k Faktúram online, zároveň sa zachováva vysoká úroveň funkcionality a interaktivity, akú by očakávali od dedikovanej mobilnej aplikácie.

Keď zadáte adresu www.faktury-online.com do prehliadača Google Chrome na zariadení s operačným systémom Android, otvorí sa vám webová stránka Faktúry online. Tu vám systém môže automaticky ponúknuť možnosť inštalovať aplikáciu. Ak sa vám nezobrazí tento návrh, môžete inštaláciu vyvolať ručne. Stačí, ak kliknete na menu, ktoré sa nachádza v pravom hornom rohu obrazovky. Na priloženom obrázku je zobrazené, ako na to:
Faktúry online inštalácia aplikácie krok 1

Z rozbaľovacieho menu následne vyberte možnosť Inštalovať aplikáciu:
Faktúry online inštalácia aplikácie krok 2

Po výbere sa vám zobrazí dialógové okno, v ktorom môžete potvrdiť inštaláciu aplikácie Faktúry online. Inštaláciu potvrdíte kliknutím na tlačidlo Inštalovať:
Faktúry online inštalácia aplikácie krok 3

Proces trvá len krátku chvíľu a následne sa vám zobrazí oznámenie o úspešnom inštalovaní aplikácie. V tomto okamihu je aplikácia úspešne nainštalovaná a pripravená na používanie priamo vo vašom mobilnom zariadení:
Faktúry online inštalácia aplikácie krok 4