Contact

A place to send your questions, ideas and comments, and report bugs.

Please read the relevant topic before you contact us. It is possible that there is already an answer to your question. We have selected your most frequently asked questions and assigned them to the following topics.

We are always grateful for ideas, observations, or suggestions for improvement. Our users have offered many great suggestions and we try to implement them whenever we can. Please fill out the contact form and send us a message. We appreciate your help.

Found a mistake? Tell us about it! Reporting bugs helps you and thousands of other users to enjoy smoother experience. You can use the contact form to send us a message. Please describe the error in as much detail as possible, how it occurred, what problem it’s causing, what you see on the screen, and so on. We appreciate your help.

Potrebujem zmeniť údaje vlastníka konta

Údaje o vlastníkovi konta môžete upraviť vo svojom profile. Po zmene kontaktných údajov spoločnosti sa zmeny neprejavia v údajoch uložených dodávateľov (zoznam Moje spoločnosti) a ani v histórií vytvorených objednávok prístupu do Faktúr online.

Chceme však upozorniť, že ak zmeníte svoj email, automaticky tým zmeníte aj prístup do Faktúr online a budete musieť použiť ako prihlasovacie meno novo zadaný email.

Ako zruším svoje konto?

Prístup do Faktúr online môžete zrušiť dvoma spôsobmi. Svoje konto môžete nechať expirovať tak, že sa neprihlásite do Faktúr online jeden kalendárny rok. Následne bude konto zmazané. Druhý spôsob je okamžité zmazanie. Vo Vašom profile je odkaz na zmazanie konta. Ak potvrdíte odstránenie, budete ihneď odhlásený a konto bude zmazané.

Vytvorili sme niekoľko inštruktážnych videí, kde si môžete pozrieť:

Vytvoril som faktúru (alebo iný dokument) a nie je v zozname

Ak ste vytvorili faktúru (prípadne iný dokument) a nezobrazuje sa Vám v zozname faktúr, pravdepodobne máte zapnutý filter na vyhľadávanie faktúr a daným kritériám nová faktúra nevyhovuje. Prosím uistite sa, že v zozname faktúr nefiltrujete kritériá, ktorým nová faktúra nevyhovuje, ako je napríklad rozsah dátumov, odberateľ, stav faktúry a podobne.

Rovnako sa uistite, že faktúry nemáte usporiadané podľa stĺpca, ktorý novú faktúru neradí na začiatok zoznamu. Pri každom novom prihlásení sa do Faktúr online sú všetky filtre vynulované.

Ako zmením fakturačné údaje spoločnosti?

Je potrebné rozlíšiť, či chcete zmeniť fakturačné údaje vlastníka konta vo Faktúrach online alebo chcete zmeniť fakturačné údaje spoločnosti, ktorou vystavujete faktúry a figuruje ako dodávateľ. Prípadne chcete zmeniť oboje. Údaje o vlastníkovi konta zmeníte vo svojom profile. Údaje o dodávateľovi, teda spoločnosti, ktorá faktúry vystavuje, zmeníte v detaile spoločnosti, v zozname Mojich spoločností.

Ako zmením svoje údaje v objednávke na prístup do Faktúr online?

Ak objednávku vytvoríte a následne potvrdíte, nie je možné už v nej meniť údaje. Preto prosím dôsledne vyplňte objednávkový formulár s údajmi Vašej spoločnosti. V prípade, že nutne potrebujete zmeniť tieto údaje, prosím vyplňte kontaktný formulár a odošlite nám správu. Ďakujeme.

Nemôžem sa prihlásiť do Faktúr online.

Môže ísť o jeden z nasledujúcich dôvodov:

Zadávate zlé používateľské meno alebo heslo

Je to najčastejší dôvod, prečo sa používatelia nemôžu prihlásiť do Faktúr online. Môže ísť len o banálnu príčinu. Napríklad môžete mať pri zadávaní hesla zapnutý CAPS LOCK, používate iný jazyk klávesnice alebo môžete mať vypnutý NUM LOCK pri zadávaní číslic.

Ako používateľské meno vložte svoj email, ktorý ste vyplnili pri zakladaní konta do Faktúr online. Resp. svoj email, ktorý máte uvedený vo svojom profile. Ak ste v minulosti zmenili tento email, použite ako používateľské meno posledne uložený email.

Vaše heslo mohlo byť zmenené cez funkcionalitu Zabudnuté heslo. V tomto prípade by nové heslo k prístupu do Faktúr online malo byť zaslané na Vašu uvedenú emailovú adresu. Skontrolujte si prosím doručenú poštu prípadne zložku Nevyžiadaná pošta / SPAM so správou o zmene hesla. Po odoslaní žiadosti na zmenu hesla sa automaticky odošle email s novým heslom.

Konto mohlo byť zmazané

V prípade, že ste sa neprihlásili do Faktúr online viac ako rok, je pravdepodobné, že Vaše konto bolo zmazané z dôvodu nečinnosti. Údaje zo zmazaného konta už nie je možné vrátiť spať.

Prístup mohol byť zmazaný aj v prípade, ak používate prístup vytvorený z hlavného konta. V každom konte si môže vytvoriť ďalšie prístupy s určitými obmedzeniami. Ak Vám bol vytvorený takýto prístup, prosím kontaktujte zriaďovateľa Vášho prístupu alebo majiteľa konta. Vytvoriť nové heslo si môžete cez funkcionalitu Zabudnuté heslo.

V prípade, že sa stále neviete prihlásiť do konta vo Faktúrach online napriek vyššie uvedeným príčinám, prosím kontaktujte nás cez kontaktný formulár.

Koho sa týka platený prístup?

Platený prístup sa týka každého používateľa Faktúr online, ktorý sa registroval a využíva tento prístup viac ako 1 rok od dátumu registrácie.

Ako zistím, že prístup zadarmo sa zmení na platený prístup?

Budeme Vás včas informovať. Až vyše po 1 roku používania Vášho prístupu Vám zašleme informácie o platenom prístupe prostredníctvom emailu. Možnosť vytvorenenia plateného prístupu uvidíte aj vo svojom konte, ihneď po prihlásení. Dovtedy využívate Faktury Online úplne zadarmo.

Ako zaplatiť za prístup do Faktúr online?

Po vytvorení objednávky Vám zašleme informácie na Váš email. Platbu za prístup do Faktúr online môžete vykonať viacerými spôsobmi. Pri platbe debetnou alebo kreditnou kartou alebo cez systém Paypal budete mať konto ihneď aktivované. Pri prevode na bankový účet trvá aktivácia približne jeden až dva pracovné dni. Platbu prostredníctvom poštovej poukážky neodporúčame, pretože platbu vieme identifikovať až približne po týždni od zaplatenia.

Ako zmením údaje vo vytvorenej objednávke?

Ak vytvoríte objednávku a následne potvrdíte, nie je možné už meniť údaje v objednávke. Preto prosím dôsledne vyplňte formulár s údajmi Vašej spoločnosti. V prípade, že nutne potrebujete zmeniť tieto údaje, prosím vyplňte kontaktný formulár a odošlite nám správu.

Faktúra za prístup do Faktúr online.

Ak ste sa rozhodli zakúpiť si platený prístup, potom Vám za tento prístup zašleme faktúru formou, ktorú ste si zvolili v objednávke. Buď emailom alebo poštou. Okrem toho faktúru za prístup do Faktúr online si môžete stiahnuť na uvítacej stránke, hneď po prihlásení sa.

Môže sa stať, že pri uvedení emailovej adresy vznikne chyba, preklep alebo schránka s emailom je plná alebo vôbec neexistuje a email s faktúrou nemôže byť doručený. Preto sme príslušnú faktúru za prístup do Faktúr online uložili a môžete si ju stiahnuť na uvítacej stránke.

Kedy je prístup do Faktúr online bezplatný?

Prístup do Faktúr online je bezplatný prvý rok používania od dátumu registrácie pre všetkých používateľov. Po roku používania si môžete prístup do Faktúr online predĺžiť o ďalší jeden rok za sumu platnú v cenníku uvedenom na stránke. V prípade, že sa rozhodnete ďalej nevyužívať služby Faktúr online a prístup si nepredĺžiť, konto bude po čase neaktívne, budete si ho však môcť kedykoľvek obnoviť po dobu jedného roka.

Kto má nárok na bezplatný prístup neobmedzene?

Bezplatný prístup aj po roku používania Faktúr online od založenia konta majú dobročinné, charitatívne, vzdelávacie alebo športové neziskové organizácie. V podstate ide o nadácie, občianske združenia, školy a školské zariadenia (nie súkromné) a podobne. Je však potrebné nás o tom upovedomiť v kontaktnom formulári, aby sme Vám bezplatný prístup mohli zriadiť.

Bezplatný prístup nie je možné uplatiť na organizácie, respektíve právnu formu, akou je napríklad spoločnosť s ručením obmedzeným, akciová spoločnosť alebo samostatne zárobkovo činná osoba (živnostník).

Bezplatný prístup je neobmedzený, teda na neurčité obdobie bez akýchkoľvek limitov. Držitelia bezplatného prístupu nesmú zneužívať svoj prístup na vytváranie dokumentov pre spoločnosti, ktoré nárok na bezplatný prístup nemajú. V opačnom prípade im bude bezplatný prístup odobratý.

Kto môže využívať Faktury Online API?

Faktury Online API môže využívať každý používateľ Faktúr online. Používanie API nie je nijak zvlásť spoplatnené ani obmedzené. Informácie o Faktury Online API a aj manuál pre vývojárov môžete nájsť na našej stránke.

Existujú pluginy a moduly do CMS systémov ako je Wordpress?

Nie. Žiadne moduly ani pluginy pre CMS systémy typu Wordpress sme nevytvorili a ani neplánujeme vytvoriť. Každý si však môže vytvoriť vlastné moduly na báze API, ale oficiálna verzia podporovaná Faktúrami online neexistuje.

If you have not found the answer to your question in the above topics, please fill out this contact form.

Your name:
Your email:
---
Complete: 51, 52, 53, ...
Attention In addition to this form, you can also email us at info[zavináč]faktury-online[bodka]com